Magazín Mironet

Dlouho očekávaná virtuální realita technologického giganta Sony je za dveřmi a její provedení je ohromující. Dva OLED displeje s rozlišením 2000×2040 jsou čtyřnásobným zlepšením oproti původní soupravě Playstation VR. 4K HDR obraz si vychutnáme v až 120 snímcích za sekundu.

Velmi milým překvapením je pak inteligentní sledování očí, které jednak umožňuje přenášet vaše emoce do virtuálního světa, ale zároveň dokáže dokonale zaostřit detaily, které v herním prostředí sledujete.

Zvuk je u této sady také výrazně vylepšen. Technologie Tempest 3D AudioTech 2 přizpůsobuje dynamicky ozvučení hry dle polohy a pohybů hlavou a umožňuje tak věrohodně vysílat zvuk z různých směrů, pro ještě větší vtáhnutí do virtuálního světa.

Drobné vibrace náhlavní soupravy jsou jen doplňkem k velmi propracované odezvě ovladačů Sense. Detailní reakce na dění ve hře v podobě jemných vibrací, až intenzivních impulsů, které vám ovladače posílají do rukou, jsou spolu s adaptivní spouští dalším krokem k úplnému pohlcení hráče.

Ovladače pak dokáží navíc rozpoznat polohu jednotlivých prstů a přenáší vaše pohyby do hry věrněji a přesněji, než kdy dříve. I díky tomu je ovládání vcelku intuitivní.

To je jen několik zajímavostí o soupravě pro virtuální realitu PlayStation VR2. Již brzy ji budete moci zakoupit na Mironet.cz