Magazín Mironet

Recenze: Samsung Galaxy Watch 3 - nečekaný triumf

Když se dva perou, třetí se směje. Zatímco Apple Watch na trůně odrážel útoky Google Wear OS, Samsung si v klidu mohl pracovat na svých Galaxy Watch 3, které běží na Tizenu. Díky tomu, že očekávání nebyla kdovíjak velká, připravil Samsung pro mnoho uživatelů skvělou volbu, kterou nebudete moci opomenout při koupi svých příštích chytrých hodinek.

Samsung Galaxy Watch 3 v černé barvě

Novým železem od Samsungu na poli chytrých hodinek jsou Samsung Galaxy Watch 3. Již tradičně běží na Wearable (nový název Tizenu), konkrétně na verzi 5.5. Do redakce se nám dostala větší varianta s 45mm ciferníkem, kolem kterého se točí luneta, v níž najdeme 1,4″ Super AMOLED displej, krytý sklem Gorilla Glass DX a pro jistotu i ochrannou fólií. Tělo je vyrobeno z nerezové oceli 316L a splňuje certifikáty odolnosti a vodotěsnosti 5ATM, IP68 a MIL-STD810G. Po pravé straně pak najdeme jediné další ovládací prvky – dvě tlačítka. Ta působí dobře na stisk a sedí perfektně a jistě. Na spodní straně hodinek pak nacházíme osmiledkové PPG měřidlo srdečního tepu a elektrodu pro měření EKG. Samotné měření je velmi rychlé a konzistentní. Co se týče dílenského zpracování, pochvalu si zaslouží i samotný řemínek, který působí opravdu kvalitně a je příjemný na omak.

Samsung Galaxy Watch 3 ve stříbrné barvě

Pro synchronizaci s telefonem poslouží aplikace Samsung Wearable. Samotný proces není nejrychlejší, ale oproti Apple Watch stále působí bleskově. Během pár chvilek si potom nastavíte, jaké informace chcete na svých nových hodinkách vídat, včetně například e-mailů a dalších upozornění. Samotné prostředí je svižné, i když občas se hodinky na desetinu vteřiny musely zamyslet. Po pár hodinách užívání už ale chytly správné tempo a zpomalení se neopakovala. Pohyb prostřednictvím otáčivé lunety je stále jedním z nejlepších vynálezů Samsungu, alespoň co se týče uživatelské přívětivosti. Nejenže díky ní přesně víte, kam a o kolik se posunujete, ale displeje se prakticky nemusíte dotýkat a ten díky tomu zůstává dlouho bez šmouh.

Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 jsou opravdu povedeným kouskem, kterým Samsung pořádně zatopí všem ostatním výrobcům hodinek pro Android. Jsou rychlé, mají skvělý displej a najdete v nich všechny funkce, které byste očekávali. Jedinou vadou na kráse je pro nás trochu slabší výdrž baterie, ta je však právě kvůli velkému a krásnému displej očekávatelná.

Hodnocení

9/10

Klady

+ Skvělý displej

+ Svižné prostředí

+ Kvalitní zpracování

+ Snadné používání

zápory

– Trochu slabší výdrž baterie

– Delší prvotní synchronizace