Magazín Mironet

To jsme tedy opravdu nečekali! xCloud brzy zamíří do Čech a na Slovensko

Ambiciózní projekt Microsoftu, který je obdobou služeb cloudového hraní jako Google Stadia nebo GeForce Now, z počátku nevypadal, že by se měl v dohledné době podívat i na obrazovky uživatelů v České republice a na Slovensku. Opak je ale pravdou a spuštění se dočkáme již opravdu brzy.

xCloud si již brzy užijete na telefonech s Androidem

Platforma xCloud pro cloudové hraní od Microsoftu přijde do první várky zemí, včetně České republiky a Slovenska, již 15. září. Zatím tedy pouze v testovací betaverzi a používat ji půjde pouze na telefonech s Androidem. Dalším omezením je i potřeba zakoupení Xbox Game Pass Ultimate. To nám ale dává smysl, jelikož právě zakoupením tohoto předplatného se hráčům dostane k dispozici na 100 skvělých her.

Kromě těchto omezení je potřeba počítat s nároky na internetové připojení, které jsou buď 5GHZ Wi-Fi či LTE (nebo 5G) s rychlostí stahování alespoň 10 Mb/s. Rychlost to sice není nijak závratná, ale z vlastní zkušenosti můžeme potvrdit, že při streamování her platí prosté pravidlo „čím více, tím lépe“. Posledním potřebným prvkem bude hardware, respektive ovladač. Omezení pouze pro ovladač od Xboxu zde neplatí, podporován bude například i DualShock 4 od Sony a připravují se i nové ovladače ve spolupráci s Razerem, Naconem, PowerA a dalšími. Poštěstit by se vám mohlo i s jiným Bluetooth ovladačem.