Magazín Mironet

Recenze: Samsung Galaxy A51 - Osvědčený bestseller hlásí návrat

Nástupce modelu A50, který byl v minulém roce nejprodávanějším telefonem v Evropě, má před sebou pořádnou výzvu. Bude se historie opakovat a půjde nový Samsung Galaxy A51 také „na dračku“? Už podle specifikací k tomu má rozhodně nakročeno.

Samsung Galaxy A51 na první pohled zaujme prvotřídním displejem

Hned po rozbalení vás přivítá 6,5″ AMOLED displej s Full HD+ rozlišením, který ve své třídě patří k naprosté špičce. Má krásné barvy a i na sluníčku je pěkně čitelný. Uvnitř telefonu běží procesor Exynos 9611 přímo ze stáje Samsungu a sekundují mu 4 GB operační paměti RAM. Pochválit můžeme zejména úspornost Androidu 10 s nadstavbou One UI, telefon s vámi bez problému vydrží držet krok celý den, a to i při náročném používání.

Parádní fotografie slibuje hned pětice fotoaparátů na těle telefonu a výsledky jsou parádní. Na závěr zbývá zmínit praktické drobnosti, které potěší všechny zájemce. Těšit se můžete na vylepšenou čtečku otisků prstů, rychlé nabíjení, 128 GB interní paměti nebo trojitý slot pro dvě SIM a paměťovou kartu. Samsung má opět zaděláno na prodejní trhák a Galaxy A51 by vám rozhodně neměl uniknout, pokud sháníte kvalitní telefon vyšší střední třídy se skvělým displejem, baterií a foťákem.

Hodnocení

7/10

Klady

+ Skvělý displej

+ Kvalitní fotoaparát

+ Dlouhá výdrž baterie

+ Moderní design

zápory

– Občas pomalejší odezva

– Magnet na otisky