Magazín Mironet

Profesionál tělem i duší

Při práci u počítače je důležité držet se základních pravidel: správně sedět, používat pohodlnou myš a klávesnici a nemžourat do nekvalitního monitoru. Sezení zvládnete jistě sami, stejně tak výběr vyhovujících periferií je pro každého individuální.

Práce s tímto monitorem vám půjdelépe od ruky

Co se ale týče monitorů, zde již existují uznávané standardy, které vám usnadní práci a pomohou proti unaveným očím. Základem je dostatečně vysoké rozlišení, díky kterému nebudete muset tolik namáhat zrak. Lidem, kteří si potrpí na věrné barevné podání, nebo jej vysloveně potřebují ke své práci, je zpravidla doporučována IPS technologie. Tyto dva základní předpoklady v sobě kombinuje 4K monitor Dell UltraSharp U2720Q, a navíc má v rukávě ještě několik trumfů.

Jedním z nich je 99% sRGB barevné pokrytí a 99% pokrytí prostoru Rec. 709, pro graficky citlivou práci. Dále jistě oceníte komfort, který poskytne USB-C port, pomocí kterého připojíte notebook jediným kabelem, přičemž monitor ho ještě dokáže nabíjet 90W napájením.

Samozřejmostí je pak standard VESA, funkce Pivot a široké možnosti přizpůsobení displeje a práce na něm za pomoci Dell Display Manageru.