Magazín Mironet

Překročte hranice reality

Virtuální realita byla dlouhá léta záležitostí pouze opravdových fajnšmekrů a počítačových nadšenců. Pokud vám přijde, že tomu tak stále je a že proniknout do tohoto nového rozměru zábavy vyžaduje závaznou investici do špičkového počítače, možná vaší pozornosti unikl Oculus Quest – virtuální brýle, ke kterým žádné PC nepotřebujete, a jsou navíc zcela bezdrátové.  Ptáte se, jak je to možné

Oculus Quest je jedním z nejzajímavějších VR headstů na trhu

Brýle Oculus Quest obsahují veškerý hardware a pohybové senzory, které jsou zapotřebí pro precizní prostorovou orientaci. Do rukou si pak jen vezmete ovladače, kterými budete hry ovládat. Jsou vybaveny vibrační odezvou a okamžitě si s nimi budete rozumět. Některé hry a ovládání prostředí už dokonce fungují i bez ovladačů.

Zárukou intenzivního zážitku z virtuální reality je jemné rozlišení 1440 x 1600 pixelů pro každé oko. Plynulý zážitek bez záseků si užijete díky 72Hz obnovovací frekvenci displejů. Posledním dílkem této dokonalé skládačky je vysoce kvalitní integrovaný polohový zvuk, který headset poskytuje. Budete se tak vždy cítit přímo uprostřed dění a vaše virtuální zážitky budou doslova strhující.