Magazín Mironet

Král papíru hlásí návrat

Papírové dobrodružství nejznámějšího instalatéra historie dostane již brzy další pokračování. Své fanoušky si série Paper Mario získala díky neotřelému grafickému zpracování a nečekaně vysoké, ale zároveň motivující obtížnosti.

Origami King patří k nejunikátnějším hrám současnosti

První díl vyšel již téměř před dvaceti lety a papírový Mario se tak podíval na slušnou řádku Nintendo konzolí. Poslední z nich bylo Wii U v roce 2015 a od příchodu Nintenda Switch se čekalo, kdy vyjde nový díl i pro tuto velice populární konzoli. Dočkáváme se sice až nyní, ale podle prvních záběrů ze hry to vypadá, že se čekání opravdu vyplatilo.

Hlavní zápletkou tentokrát bude proměnění princezny Peach v origami skládačku. Nestojí za tím ale klasicky Bowser, nýbrž král Olly. Postavte se jeho armádě zpřekládaných vojáků ve strategických soubojích a řešte prostorové puzzle a hlavolamy pomocí skládacích a natahovacích paží, které dostal Mario v tomto dílu do vínku. Možností, jak k soubojům i hlavolamům přistoupit je nespočet a o úspěchu rozhodne vaše fantazie a strategické myšlení.