Magazín Mironet

Poslední mohykán kompaktních telefonů

Stýská se vám někdy po době, kdy vám váš telefon opravdu „padnul do ruky“? Kdy ještě připomínal, spíš než menší tablet, ono původně drobné komunikační zařízení stvořené pro bleskovou domluvu s rodinou a přáteli? Máte už dost vašeho pádla, které klouže z ruky, nevejde se do kapsy a víc překáží, než je k užitku? Nezoufejte, telefon, který budete rádi držet v rukou, existuje.

Samsung Galaxy S10e patří i dnes ke špičkovým telefonům

Samsung Galaxy S10e je jedním z posledních kompaktních telefonů na trhu, který navíc netrpí zbytečnými kompromisy. Má skvělý AMOLED displej, jehož úhlopříčka 5,8″ sice může působit velce, ale díky poměru stran 19:9 a prakticky neviditelným rámečkům je přístroj připraven pro snadné ovládání i v drobnějších dlaních.

Uvnitř telefonu najdete špičkový 8jádrový procesor Exynos, 6 GB paměti RAM a skvěle odladěné prostředí, které je ergonomicky opravdu promyšlené. Opět se zde myslelo na všechny, kterým se větší telefony neovládají pohodlně. Mezi dalšími funkcemi, které stojí za zmínku, je například dvojitý fotoaparát s ultraširokoúhlým objektivem a možností nahrávání videa ve 4K rozlišení při 60 snímcích za vteřinu. Vaše zážitky vyfocené tímto telefonem budete okamžitě chtít vytisknout a pověsit na zeď.