Magazín Mironet

Luxusní mesh systém s ohromujícím pokrytím: Ubiquiti AmpliFi

Lze si jen těžko představit, že něco tak běžného a praktického, jako je Wi-Fi router, se také dá považovat za luxusní zboží. Taková je ale realita. Na trhu existuje souprava Ubiquiti AmpliFi Mesh. Tento Wi-Fi systém už na první pohled naznačuje, že i pouhé navržení jeho vizuální podoby dalo výrobci hodně práce.

Systém Ubiquiti AmpliFi zapadne do vašeho interiéru

Sestava obsahuje jeden Wi-Fi router a dva zesilovače signálu. Router samotný je malý, úhledný a vypadá velmi moderně. Na přední straně routeru se nachází dotykový LCD displej, který kromě času zobrazuje také informace o síti. Už samostatný router má působivý dosah, ovšem spolu se dvěma zesilovacími stanicemi AmpliFi MeshPoint HD pokryje pokryje bez potíží i velký rodinný dům.

Mesh systém AmpliFi nevyžaduje žádnou složitou instalaci. Všechna tři zařízení umístíte tak, aby rovnoměrně pokryla požadovaný prostor. Následně provedete nastavení sítě. To lze snadno a rychle udělat přes webové rozhraní nebo přes aplikaci pro mobilní telefony. AmpliFi funguje ve dvou pásmech – 2,4 GHz a 5 GHz. Kombinovaná rychlost přenosu činí až 1750 Mbps. Celý systém tedy pokryje velmi rozlehlé prostory extrémně rychlým a stabilním bezdrátovým připojením. Výhodou mesh systému oproti běžným routerům je, že zařízení připojená k síti se automaticky spojují s vysílačem, který má v daném místě nejsilnější signál.