Magazín Mironet

Nejlepší čas na nákup nového telefonu

O chytrém telefonu jsme se v naší pravidelné rubrice již nějaký ten pátek nebavili. Přes prázdniny jsme se totiž žádné strhující hitovky nedočkali (snad kromě Samsung Galaxy Note20), zato jsme se ale dočkali výrazných slev, hlavně co se týče vlajkových lodí.

Xiaomi Mi 10 5G je opravdu fešák

Na jedno takové zařízení se dnes podíváme podrobněji, protože s téměř 20% poklesem ceny se stává Xiaomi Mi 10 5G opravdu vymazleným úlovkem, který by vám neměl uniknout.

Názor si můžete udělat sami už jen podle specifikací. Hlavním tahákem je klasicky displej, který je bezokrajový a nabízí na 6.67″ úhlopříčce FHD+ rozlišení. Na krásné barvy se můžete spolehnout díky použité technologii AMOLED, která zajistí, že videa, fotky a hry budou na tomto telefonu vypadat opravdu úchvatně. Zbytečně se ale nezdržujme a pojďme se podívat, co je pod kapotou.

Najdeme zde 8jádrový procesor Qualcomm Snapdragon 865, kterému sekunduje 8 GB paměti RAM. Takové specifikace jsme ještě donedávná byli zvyklí vídat u počítačů. To platí i o úložišti, které má kapacitu 256 GB. A pořádná porce paměti se bude hodit zejména náruživým fotografům, na které čeká hned čtveřice fotoaparátů na zadní straně telefonu s maximálním rozlišením 108 MPx.