Magazín Mironet

Pokud máte už pár let starý počítač a cítíte, že jeho výkon už není takový, jaký býval, může být na vině hned několik faktorů. Jedním a častým z nich je pamětní disk.

Je velká pravděpodobnost, že váš stroj stále běží na starém mechanickém HDD. Tyto disky trpí na opotřebení v průběhu času, a zároveň nemají takovou rychlost zápisu a čtení, jako nové, moderní SSD.

Solid State Drive, zkráceně SSD, postrádají, jak již jistě anglofonní čtenáři tuší, mechanické pohyblivé části, které bývaly standardem každého úložiště minulosti. Právě ty se svým během postupně vyřadí z provozu a jejich životnost zkrátka není srovnatelná s novou technologií SSD úložišť. Dalším faktorem je pak již zmiňovaná rychlost čtení a zápisu.

Kingston A400 480GB SSD

V praxi to znamená, jak rychle dokáže úložiště nahrát, případně uložit, soubory, se kterými pracujete. Například SSD Kingston A400 čte v rychlosti 500 MB/s a zapisuje rychlostí 450 MB/s, zatímco starší hard disky mají rychlost přenosu někde mezi 80 – 160 MB/s. Pokud uvažujete, že vdechnete svému starému počítači nový život, může být právě SSD rychlým a relativně levným řešením.

Rychlé čtení totiž znamená také rychlejší chod operačního systému a de facto všech úkonů na zařízení.

Moderní SSD Kingston A400 480GB koupíte snadno a rychle v internetovém obchodě Mironet.cz za 938 Kč.