Magazín Mironet

Společnost Nintendo založil v Japonsku v září 1889 Fusadžiró Jamaučim, tehdy ještě pod názvem Nintendó Koppai. Za svou bohatou historii přivedla firma na trh nespočet her i konzolí, a stala se pro mnohé hráče kultem.

V říjnu 2016 pak představila první verzi konzole Nintendo Switch. Její výhodou je, že kombinuje klasickou herní konzoli s handheld – tedy přenosné herní zařízení s vlastním displejem a integrovaným ovládáním. V praxi to potom znamená, že ji můžete využít třeba na dlouhých cestách hromadnou dopravou, zároveň ji ale můžete připojit k velké televizi, odepnout ovladače a hrát z pohodlí pohovky doma, nebo třeba u přátel. Díky množství dostupných multiplayerových her, tedy her pro více hráčů, je také oblíbeným prvkem na večírky.

Nintendo Switch – červená & modrá ( OLED model )

V říjnu 2021 se do prodeje dostala nová, vylepšená verze Nintendo Switch s oslnivým sedmipalcovým OLED displejem. Vychází z druhé verze této konzole, vydané v srpnu 2019 a díky tomu nese stejný, na míru upravený, procesor Nvidia Tegra X1, který se na ní osvědčil jako více než dostačující. Má oproti původci dvojnásobnou integrovanou paměť, tedy 64 GB, kterou stále lze rozšířit paměťovou kartou. Dostupná je nově v bílém nebo červenomodrém provedení.

Herní konzoli Nintendo Switch OLED koupíte snadno a rychle v internetovém obchodě Mironet.cz od 8.990 Kč.