Magazín Mironet

Nest Hub 2 od společnosti Google je multifunkční sedmipalcový tablet, který slouží jako centrála pro chytrou domácnost. Její hlavní funkcí je hlasový asistent, nicméně podporuje mnoho nativních Google aplikací, jako je YouTube, Fotky, Kalendář, Mapy, ale také třeba Spotify. Díky integrovaným reproduktorům s třípalcovým subwooferem jej využijete klidně i bez připojení jakéhokoliv dalšího zařízení. Dle vyjádření výrobce je zvuk druhé generace Nest Hub až o 50 % lepší, byl u generace první.

Velmi zajímavou funkcí je pak pokročilé sledování spánku. Díky senzoru pro snímání okolní teploty a specializovanému radaru Soli, dokáže sledovat kvalitu vašeho spánku. Stačí jej mít během spánku poblíž, třeba na nočním stolku. Tam se může také hodit, jako budík. Ten mimochodem snadno odložíte máchnutím ruky.

Nejlépe však Google Nest Hub 2 využijete po připojení dalších inteligentních zařízení do sítě Google Home. Na jednom místě pak můžete vidět třeba své termostaty, světla v domě, i bezpečnostní kamery. Vše pak snadno lze ovládat na dálku hlasovými příkazy, a to včetně reprodukované hudby.

Pro lepší ochranu soukromí je tato centrála vybavena mechanickým vypínačem mikrofonů, který je umístěn na zadní stranu zařízení. Webovou kameru na něm také nenajdete.

Hlasového asistenta Google Nest Hub 2 Carbon koupíte v internetovém obchodě Mironet.cz za 1.429 Kč.