Magazín Mironet

Nové Windows 10X vyjdou i pro běžné počítače

Operační systém Windows 10X, který byl původně určený pro skládací zařízení s vícero displeji, zavítá i na klasické počítače. Potvrdil to samotný Microsoft s tím, že primární užití sice zůstane pro rozkládací hybridy, ale výrobci je budou moct nasadit i do tabletů, zařízení 2v1 i klasických notebooků a PC

Windows 10X nabízí unikátní uživatelské rozhraní

Původním plánem bylo vydání tohoto nového operačního systému společně s rozkládacím zařízením Microsoft Surface Neo. Jeho vývoj, jako mnohé další, ale pozdržela koronavirová krize. Microsoft chce přesto dostat Windows 10X k uživatelům a potvrdil, že bude možné jím osadit i zařízení s jedním displejem.

Windows 10X přináší nový design a lehce pozměněnou filozofii používání vašeho zařízení. Na prvním místě je zde multitasking, otevřená okna a manipulace s nimi je snadnější a intuitivní. Samotná okna pak dostala změnu funkcionality. Nový systém bude fungovat na principu oddělených kontejnerů, ve kterých budou programy spuštěné. Díky tomu se očekává lepší stabilita, vyšší rychlost a zlepšená bezpečnost celého systému.