Magazín Mironet

Motorola Edge Plus - Návrat mezi vlajkové lodě

Nová Motorola Edge+ představuje návrat společnosti mezi nejlepší vlajkové lodě současnosti. Co tedy vlastně tato novinka nabízí?

Nová Motorola bude opravdový krasavec

Telefony od americké společnosti Motorola se v posledních letech řadily spíše do střední třídy, kde zaujaly zejména čistým Androidem, příjemnou cenovkou a často i zajímavými vychytávkami.

Po dlouhé době se ale můžeme těšit na velký návrat na pole vlajkových lodí s očekávanou novinkou Motorola Edge+. Tento krasavec na první pohled zaujme displejem, který přesahuje okraje přední stranu telefonu, kdy je na rozdíl proti konkurenci, zahnutý pod pravým úhlem. Zahnutý displej samozřejmě není jen na parádu, Motorola si pro nás připravila funkce pod názvem EdgeTouch, pomocí které bude možné pohybem po hranách telefonu například přepínat mezi aplikacemi, či stahovat notifikační lištu.

Co se týče technických specifikací displeje, tak půjde o 6.7“ IPS displej s rozlišením 2340 x 1080 s nadprůměrnou obnovovací frekvencí 90 Hz. Po výkonnostní stránce půjde o opravdovou vlajkovou loď, Edge+ bude poháněn čipsetem Snapdragon 865 s 12 GB rychlé LPDDR5 paměti. Úložiště bude mít kapacitu 256 GB bez možnosti vložení paměťové karty.

Nová Motorola také nabídne trojici objektivům, které se vyrovnají současné špičce fotomobilů. Podporují trojnásobný optický zoom, makrosnímky i optickou stabilizaci obrazu.

Na trh v Evropě by se Motorola Edge+ měla dostat na začátku května s předpokládanou cenovkou kolem 30 000 Kč.