Magazín Mironet

Jak stříhat živý plot

Jaro je v plném proudu. S vlastní zahradou je hodně práce. Je potřeba sekat trávník, odstraňovat krtince, hnojit a upravovat rostliny, a živý plot stihl o nějaký ten centimetr povyrůst. Některé části možná víc než jiné. Takové nerovné vrcholky živého plotu jistě nelahodí nejen vašemu oku, ale pravděpodobně ani oku vašeho souseda. Zbývají vám tedy dvě možnosti jak srovnat svůj živý plot do vzhledné a rovné latě.

Ideálně samozřejmě bez tahání prodlužovačky po celé zahradě. Můžete vsadit na běžné zahradní nůžky, mnohem pohodlnější je ale vydat se cestou speciálních plotových nůžek. Název je přitom lehce zavádějící, jde totiž o motorový nástroj podobný pile, označován také jako plotostřih.

Aku plotostřih Makita DUH523Z

Na tento úkol se proto skvěle hodí plotostřih Makita DUH523Z, který lze pohánět kterýmkoliv 18V Makita akumulátorem. Kompaktní stroj Makita DUH523 se pyšní nízkou hmotností, což poskytuje ideální vyvážení stroje pro pohodlnou práci. Ochranu stroje i akumulátoru zajišťuje světelná signalizace proti přetížení. Účinný antivibrační systém zajistí až překvapivě pohodlnou a přesnou práci.

Zapomeňte tedy na úpornou práci se zahradními nůžkami a tahání zbytečných prodlužovacích kabelů v případě elektrického nářadí. Akumulátorem poháněný plotostřih Makita DUH523 pořídíte v internetovém obchodu Mironet.cz za 1992 korun.