Magazín Mironet

GeForce Now se nově umí automaticky synchronizovat se Steamem

Ještě donedávna bylo propojení her vlastněných na Steamu s knihovnou ve službě GeForce Now vcelku kostrbaté. Hru jste museli vyhledat, zvolit, kde ji vlastníte, přidat do knihovny, najít ji v knihovně, a až pak jste mohli začít hrát.

GeForce Now nyní bude o dost přehlednější

Kompatibilní hry z vaší knihovny ve Steamu, které můžete hrát skrze GeForce Now, se nyní budou automaticky zobrazovat v sekci Game Sync uvnitř vaší knihovny. Synchronizace bude okamžitá, jakmile si tedy koupíte novou kompatibilní hru, zobrazí se ve vaší knihovně v GeForce Now.

Jedná se sice o příjemné zlepšení, ale strastím není konec. Před nákupem nové hry si stále musíte ručně vyhledat, zda hra službu GeForce Now podporuje. V tomto případě jsou na tahu ostatní obchody, které momentálně možnost hraní přes GeForce Now u svých her neuvádějí. Jedná se přitom o takové giganty jako Steam, UPlay, Epic Games Store, Battle.net…

Služba GeForce Now se již od počátku potýkala s odmítavými postoji herních studií a společností, jelikož původně nasadila do své nabídky hry bez souhlasu vývojářů. Knihovna podporovaných her se od té doby dost pročistila, když NVIDIA požádala o vyslovení souhlasu k zpřístupnění her v GeForce Now. V poslední době ovšem her opět začíná přibývat a možná se tak blýská na lepší časy.