Magazín Mironet

Nadace it people a vodafone vybraly 200 000 kč na projekt počítače dětem

Společnými silami dosáhlo více jak 450 sportovců velkorysého limitu 200 000 Kč. Tato částka nyní poputuje za projektem Počítače dětem, který pomáhá rodinám, které se ocitly důsledkem krize spojené s pandemií COVID-19, ve finanční tísni a poskytuje dětem potřebnou techniku pro vzdělávání přes internet.

Do výzvy se zapojily stovky účastníků

Nadace Vodafone a nadační fond IT people spojily síly a vybraly pro projekt Počítače dětem senzačních 200 000 Kč. Dobročinné výzvy „Red teamu“ v aplikaci Endomondo se nakonec zúčastnilo přes 450 nadšených sportovců, jejichž naběhané, na kole ujeté či jinou aktivitou zaznamenané kilometry dohromady přinesly úžasnou finanční podporu dětem, jejichž vzdělávání bylo zasaženo pandemií COVID-19.

V rámci charitativního projektu Počítače dětem se nadačnímu fondu IT people daří získávat starší nebo nepoužívanou techniku od dárců a zapůjčovat ji do potřebných rodin. Od spuštění projektu dobrovolníci pomohli desítkám rodin, byly vybrány stovky počítačů a navázána spolupráce s významnými partnery jako například UNICEF, Vodafone, Univerzita Karlova a dalšími. Cílem projektu je umožnit digitální výuku dětem z rodin, které by si jinak nebyly schopné zajistit potřebnou elektroniku a technické zázemí. Podle odhadů se tento problém týká až 20 000 dětí.

IT people ve spolupráci s Mironetem zřídili nejen síť dobrovolníků, ale i svozová a servisní centra, aby pokryli celou Českou republiku a pomáhali efektivně všude, kde je potřeba. Do projektu jsou zapojeny všechny pobočky Mironetu, které slouží jako řídící centra ve svých krajích. Vaše staré počítače můžete darovat na jakékoliv z těchto poboček.