Magazín Mironet

Apple uvedl nové 13" MacBooky Pro. Jakých změn jsme se dočkali?

Vylepšení se dostalo úložišti, v některých případech došlo i na rychlejší paměť RAM. Hlavní novinkou je ale staronová klávesnice, která definitivně podepisuje konec éry klávesnic s mechanismem Butterfly, které byly trnem v oku této série oblíbených notebooků

Jak je zvykem, nové MacBooky Pro vypadají parádně

Že by Apple otevřeně přiznal svou chybu, to nemohl očekávat snad nikdo. Důležitější je ale výsledek, kterým je návrat kvalitních a hlavně spolehlivých klávesnic Magic do řady 13″ Macbooků Pro. Dobré zprávy pokračují ve formě nasazení nových procesorů Intel Core i5 a i7 desáté generace. Ale ani zde není vše růžové. Pokud se nebudete chtít spokojit s 8. generací těchto procesorů, budete muset zainvestovat do dražších modelů. Ty s sebou ale nesou značné výhody, například 4 Thunderbolt porty, rychlejší paměti RAM typu LPDDR4X či větší základní úložiště.

Na nový design si budeme muset ještě nějakou chvíli počkat, ale v tom vysloveně chybu nevidíme. Základem jsou stále kvalitní materiály a perfektní dílenské zpracování, na kterém si dává Apple tradičně záležet. Spolehnout se budete moci také na až 10hodinovou výdrž baterie, i na parádní Retina IPS displej s chvalitebným jasem až 500 nitů či bezpečné odemykání pomocí Touch ID.